Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Në luftë me Palestinën, turistët izraelitë zgjedhin Tiranën si “strehim”, sot fluturimi i parë nga Tel Avivi në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e Shqipërisë në Izrael ka njoftuar se duke filluar që sot do të rinisin fluturimet e drejtpërdrejta të pasagjerëve nga Tel Avivi për në Tiranë.

Fluturimi është sot 13 maj 2021 në orën 17:30 pasdite. Lajmin e bërë me dije nga Ambasada e Shqipërisë në Izrael e ka njoftuar kompania e fluturimeve.

“Fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar Ben Gurion jashtë Tel Aviv, në Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza pranë kryeqytetit Tiranë do të zgjasin rreth dy orë e gjysmë dhe do të kryejnë tre herë në javë nga 13 maj deri në tetor, duke hapur kështu sezonin turistik midis vendeve tona. Duke uruar për të gjithë pasagjerët një udhëtim të sigurt në Tiranë!”, shkruan Ambasada në rrjetet sociale.

Screenshot 2 28

Aktualisht Izraeli është në një luftë të përgjakshme bombardimesh me Palestinën, ku nga të dyja kapmet deri tani janë qindra viktima dhe dhjetëra të plagosur. Dëmet materiale janë të pallogaritshme.

Më shumë

spot_img
spot_img