Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Në listën e BE edhe Kosova, i dhurohen 95 mijë doza të vaksinës ‘Pfizer’, Ursula von der Leyen: Jemi së bashku në këtë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka bërë të ditur se Kosova do të përfitojë 95 mijë doza të vaksinës “Pfizer” nga Bashkimi Europian.

Leyen  thotë se në të gjithë këtë situatë të krijuar për shkak të pandemisë së Covid-19 të gjithë jemi së bashku.

albsig

“95 mijë doza të vaksinave të financuara nga BE-ja do të arrijnë në Kosovë që nga muaji maj e deri në fund të gushtit. Ne jemi këtu në këtë së bashku”, ka thënë ajo.

Komisioni Europian dhe Austria përfunduan marrëveshjen për shpërndarjen e vaksinave Covid-19 për Ballkanin Perëndimor.

Gjithësej janë 651,000 dozat BioNTech / Pfizer nga të cilat 145.000  do ti jepen Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img