Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Në kulmin e vjeshtës, vranësira dhe reshje shiu, ja si do të jetë moti gjatë ditëve në vijim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jemi në kulmin e vjeshtës dhe kjo do të vërehet edhe këtë javë. Përgjithësisht moti do të jetë me kthjellime e zhvillime vranësirash, këto më të theksuara në pjesën jugore të vendit.

Sipas shërbimit Meteorologjik reshjet e shiut do të përfshijnë përkohësisht zonat jugore dhe ditën e enjte reshjet përkohësisht do të marrin intensitet mesatar.
Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati verior mesatare deri e vrullshme të enjten e të premten.

Qarkullimi i masave ajrore më të freskëta do të sjellë rënie të temperaturave minimale të paktën deri në mesjavë. Valëzimi i dete i forcës 3 deri 4 ballë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img