Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ne këto zgjedhje s’i njohim”, Spaho tregon nëse Partia Demokratike do të hyjë në Parlament

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edmond Spaho thotë se Partia Demokratike nuk do të njohë rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Megjithatë, nënkryetari i PD-së la të hapur mundësinë e pjesëmarrjes në parlamentin e ri.

Gjatë një interviste në “Abc News”, Spaho tha se mosnjohja e rezultatit dhe pjesëmarrja në parlament nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën.

“Ne këto zgjedhje nuk do t’i njohim. 10 mijë punonjës, paratë e tërmetit, tenderime…janë një sërë faktesh. Të gjitha këto ne i kemi çuar në KQZ. KQZ-ja nuk dëshiron t’i shikojë se është partiake. Njohja e zgjedhjeve me të qenurit në parlament, nuk mendoj se është e njëjta gjë. Për këtë çështje do të ketë një vendim nga strukturat e partisë”, u shpreh Spaho.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img