Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Në kërkim të lirisë, shtyhet përsëri seanca ndaj Zani Caushit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shtyrë për të disatën herë radhazi seanca gjyqësore për Myrteza (Zani) Caushin në Gjykatën e Korçës.

Gjykata ka shtyrë seancën e radhës për në datën 14 prill pasi Zani Caushi kërkon ndryshimin e llojit të sigurisë së burgut.

albsig

Caushi kërkon lirimin e tij pasi ka kryer 25 vite burg dhe pretendon se është rehabilituar edhe për faktin se është familjar.

Aktualisht Caushi qëndron në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë të Korçës ndërsa ndaj tij rëndon masa dënimi me burg përjetë për vrasje, trazirat e 1997 dhe grup kriminal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img