Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Në kërkim prej 9 muajsh për tërmetin e 26 nëntorit, arrestohet ish-punonjësi i ALUIZNI-t në Durrës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e79c6048858382cac015d634fa84ae39

Ish-punonjësi i ALUIZNI-T në Durrës Skerdilajd Bello, 30 vjeç ka rënë në prangat e policisë.

30-vjeçari prej 9 muajsh ishte në kërkim për pasojat e tragjedisë së tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar.

Gjykata ka vendosur arrest me burg për Bellon në mungesë të të riut. 30-vjeçari akuzohet për shpërdorim detyre.

Kujtojmë që Gjykata e Durrësit ka dhënë masën ‘arrest me burg’  për Falmur Gjuzin, (ish-drejtor i ALUIZNIT), Artemis Malkon, Artur Çelën, Arben Qaton, Dëshira Qaton, Aldo Dakovelli, Skerdilajd Bello, Artur Terziu dhe Rasim Shehu.

Këta persona konsiderohen përgjegjës për ndërtesat e shembura në zonën e Durrësit nga tërmeti i 26 nëntorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img