Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Në kërkim prej 7 vitesh për vrasje, arrestohet në Greqi shqiptari

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 29 vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar mbrëmë në Greqi.

Arrestimi i shqiptarit është bërë në Sparta nga policët grekë të seksionit Evrotas. 29-vjeçari akuzohet për vrasje me paramendim dhe bashkëpunim, të kryer me 4 tetor 2012 në Shqipëri.

Sipas policisë, 29-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk është bërë me dije ndodhej në Greqi pa dokumente. Pas arrestimit, ai do të paraqitet në prokurorinë e Apelit në Nafplion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img