Hapësire reklamuese

Rajoni

Në kërkim për vrasje, arrestohet shqiptari në aeroportin e Athinës

Shkruar nga Newsbomb
Në kërkim për vrasje, arrestohet shqiptari në aeroportin e

Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar në aeroportin “Eleftherios Venizelos” në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se për shqiptarin kishte një urdhër-arrest, pasi akuzohet për disa vepra penale si: “Vrasje nga pakujdesia” dhe “Shkatërrimi i pronës me eksploziv”.

Gjatë kontrollit kufitar u konstatua se ndaj tij ishte kishte një urdhër arresti nga autoritetet hetimore për veprën penale të dhe Shkatërrimi i pronës me eksploziv. I arrestuari është dërguar në organin e prokurorisë kompetente.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese