Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Në kërkim për inceneratorët, ndalohet në Rinas zyrtarja e lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës ka ndaluar ish-anëtare e Komisionit për dhënien e koncesionit, Etleva Kondi.

Kondi, e cila më parë ka mbajtur edhe poste të tjera si drejtoreshë, ishte shpallur në kërkim pasi Struktura e Posaçme Anti Korrupsion ka dhënë masën “arrest në shtëpi” ndaj saj për çështjen e inceneratorëve.

Ajo u ndalua në Aeroportin e Rinasit teksa po kthehej nga Italia.

Etleva Kondi është marrë me procedurat për të tre inceneratorët, atë të Tiranës, Fierit dhe Elbasanit.

Ajo akuzohet për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, kryer në bashkëpunim.

Më shumë
spot_img
spot_img