Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Në kërkim për dhunë seksuale dhe grabitje, ekstradohen 4 shqiptarë të rrezikshëm në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër shtetas shqiptarë janë ekstraduar ditën e sotme nga Shqipëria drejt Italisë.

Këta persona, identiteti i të cilëve nuk dihet, ishin në kërkim ndërkombëtar dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të lëndëve narkotike, dhunë seksuale dhe grabitje të dhunshme. Sipas medieve italiane 4 shqiptarët “e rrezikshëm” janë dënuar me 30 vite burg nga gjyktësit e Ravenës dhe Torinos.

Të katër shqiptarët janë arrestuar në territorin shqiptar.  Ekstradimi i tyre është kryer me një fluturim direkt nga Tirana në Romë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img