Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Në kërkim nga Interpol Roma, arrestohet te ‘Myslym Shyri’ i dënuari me 5 vite burg, pritet ekstradimi (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e79887c280c4a88a6732abaf71785c95

Mirash Hani, është arrestuar sot nga Policia e Tiranës pasi është dënuar në Itali me burg dhe ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, në rrugën “Myslym Shyri”, ka bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin provizor të shtetasit Albert Bulcari alias Mirash Hani. 

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e e Apelit Torino/Itali e ka dënuar me 5 vjet, 3 muaj e 7 ditë burg për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, parashikuar nga Kodi Penal italian.  

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Më shumë

spot_img
spot_img