Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Elbasan 54 vjeçari i dëguar për organizatë kriminale (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

137e85d58823a408c05f31cbc458901c

Një 54 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, është arrestuar nga Policia në Elbasan. Ai është Ramazan Ereqi.

Shërbimet e Policisë Elbasan, pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe arrestuan përkohësisht, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar: – Ramazan Ereqi, 54 vjeç, banues në Elbasan.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Torinos, Itali, në datën 25.11.2020, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale për vjedhje me dhunë dhe grabitje”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë

Më shumë

spot_img
spot_img