Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në Itali hyjnë në fuqi kufizimet e reja anti-COVID, Roma dhe Milano zonë e kuqe, por ky është rajoni që konsiderohet zonë e bardhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6a7773967a6337b6af52ac47f9c2be61

Ditën e sotme në Itali kanë hyrë në fuqi kufizimet e reja anti-COVID, pasi deri pas festës së Pashkëve, do të limiutohet qarkullimi i automjeteve dhe qytetarëve.

Baret dhe restorantet do të qëndrojnë të mbyllura dhe do të kryejnë aktivitetin vetëm me dërgesa online.

Milano dhe Roma do të jenë zona të kuqe për shkak të përhapjes së shpejtë të COVID-19, me shkollat që do ta zhvillojnë mësimin vetëm online, ndërkohë që në zonat portokalli mësimi do të bëhet i alternuar.

Por në shtetin fqinj ka edhe një zonë që konsiderohet e bardhë, Sardenja, e cila përjashtohet nga të gjitha kufizimet. Në këtë rajon lejohet qarkullimi dhe të gjitha dyqanet do të rrinë hapur deri në orën 23:30, kur nis ora e karantinës deri në 05:00 të mëngjesit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img