Hapësire reklamuese

Rajoni

Në Greqi nuk pyesin për karantinë, festë me birra dhe përleshje me policinë (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Te rinjte ne Greqi feste me birra dhe perleshje me policicne

Edhe pse e gjithë bota është futur në karantinë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, në Greqi të rinjtë nuk po i binden urdhrave.

Qindra të rinj në periferinë e Aghia Paraskevi në Athinë kanë dalë në shesh duke festuar me birra.

Policia paralajmëroi të rinjtë që të shpërndahen në banesat e tyre, por ata e kanë refuzur urdhrin e policisë, madje duke u përleshur me ta.

Duket se grekëve iu ka ardhur "në majë të hundës" qëndrimi në shtëpi, edhe pse kjo bëhet për të ruajtur shëndetin e tyre.

Në Greqi janë 2663 të infektuar, ndërsa ka patur edhe 147 viktima.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese