Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Në Gorisht të Vlorës zjarri po i afrohet puseve të naftës, mund të ndodhë tragjedia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Gorisht të Vlorës situata është më shumë se kritike.

Vazhdojnë vatrat aktive të zjarrit të cilat po bëjnë që flakët t’i afrohen edhe më shumë puseve të naftës në atë zonë.

Vijon puna nga toka, por është e pamjaftueshme. Forcat zjarrfikëse si dhe banorët e zonës janë në vendngjarje duke bërë të pamundurën.

Ndërkohë fatmirësisht është shuar zjarri në Corrush të Mallakastrës. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi sot se situata më kritike është në Llogara dhe në malin e Thirrës pranë tunelit të Kalimashit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img