Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndërtesë 20-katëshe e quajtur si “monstra e bardhë” është shembur me eksploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një parku.

Plot 290 kilogram lëndë shpërthyese janë përdorur për të “gjunjëzuar” ndërtesën gjigante në qytetin Duisburg.

Plot 600 punonjës në terren dhe 200 policë e zjarrfikës u angazhuan për të siguruar që shpërthimi do të shkonte më së miri.

Ndërtesa e vitit 1972 është një prej 6 më të lartave në këtë zonë. Ajo u shemb për të përmirësuar bllokun e banesave dhe një park do të ndërtohet në vend të saj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img