Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Në gjende të rëndë shëndetësore, dërgohet me urgjencë tek Infektivi 16-vjeçarja e prekur nga COVID

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata po rëndohet në spitalin Infektiv, pasi një numër i lartë pacientësh po shtrohen në spital si vrazhë e numrave të lartë të të infektuarve që po shënohen në vend.

Bëhet me dije se pak momente më parë një 16-vjeçare ka mbërritur tek Infektivi në gjendje të rëndë shëndetësore nga Covid. Vajza është shtruar me urgjencë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Burime për media tregojnë se një numër i lartë qytetarësh ndodhen jashtë Infektivit, pasi aty ndodhen të shtruar të afërmit e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img