Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Në garë përballë Macron për Presidente të Francës, Marine Le Pen i përgjigjet akuzave: Nuk jam kali i Trojës së Putinit

Lajme të ngjashëm

Kandidatja për Presidente e Frnacës, Marine Le Pen, e cila garon përballë Presidentit aktual Emmanuel Macron, ka hedhur poshtë akuzat ndaj saj se ajo mbështet Vladimir Putin.

Ajo u shpreh se nuk është kundër heqjes së sanksioneve ndaj Rusisë, por këkron heqjen e sanksioneve që prekin fushën e energjisë.

“Unë nuk jam kali i Trojës së askujt. Unë nuk jam pro heqjes së sanksioneve. Por jam kundër sanksioneve që prekin sektorin e energjisë, sepse nuk dua që francezët të vuajnë pasojat negative”, u shpreh ajo.

Le Pen dhe Macron do të përballen në raundin e dytë për zgjedhjet presidenciale në Francë, pas raundit të parë të dielën, ku Macron fitoi rreth 27% të votave, ndërsa Le Pen 24%.

Më shumë