Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Në garë me Pjerin Ndreun, KQZ pranon kërkesën e Ndocajt: Të hapen kutitë në Lezhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ankimimit të ish deputetit Eduard Ndocaj për hapjen dhe rinumërimin e 11 kutive në Bashkinë e Lezhës, përfaqësuesit e PS në KQZ e kanë mbështetur këtë kërkesë.

albsig

spring

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që të hapë të premten kutitë e 11 qendrave të votimit në Bashkinë e Lezhës.

Përfaqësuesit e Partisë Socialiste në KQZ, propozuan se nëse manipulimi me vota në Bashkinë e Lezhës provohet, atëherë të ketë ndjekje penale pqër komisionerët e përfshirë në këtë aferë.

Kujtojmë se Eduard Ndocaj ka kandiduar këto zgjedhje për Bashkinë e Shkodrës nën siglën e Partisë Aleanca Demokristiane, e cila hyri në zgjedhje pa bërë koalicion me asnjërën prej partive të mëdha.

 Ndërkohë në mbledhjen e ditës së sotme, KQZ ka certifikuar edhe mandatin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt, si dhe atë të Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img