Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Në fund të mandatit, fabrika gjermane krijon arushin me tiparet e Merkel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shumë shpejtë do të dalë në treg arushi pelush me tiparet e Angela Merkel.

Një fabrikë lodrash në Koburg ka dashur të surprizojë kancelaren me përfundimin e mandatit në detyrë, duke prodhuar një arush të veshur me rrobet e kancelares dhe tipare të përafërta me të.

Numri i këtyre arushëve do të jetë i kufizuar vetëm 500 copë do të dalin në treg. Arushi është 40 centimetra

Mediat e huaja bëjnë me dije se biznesi që bëri “Arushin Merkel” ka prodhuar më parë shumë personaliteteve të famshme, përfshirë ish-kancelarin gjerman Helmut Schmidt, ish-presidentin amerikan Barack Obama dhe mbretëreshën britanike Elizabeth II.

Screenshot 6 36
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img