Në foto: Autori i sulmit terrorist në Londër

Publikuar tek: bota, më 20:55 22-03-2017 Në foto: Autori i sulmit terrorist në Londër

Mediat britanike publikojnë foton dhe emrin e të dyshuarit për sulmin e pak orëve më parë, para Parlamentit në kryeqytetin e Anglisë, Londër.

Fillimisht ai u fol se ishte një azilant i pakënaqur po më pas nuk rezulton kështu.

Abu Izzadeen, një qytetar anglez 42-vjeç që ka lindur më 18 prill 1975 në një familje xhamajkane në Hackney, të Londrës.

Atentatori mësohet të ketë qënë zëdhënës i një organizate terroriste të martirëve islamikë, e futur në vitin 2006 në listën e zezë të organizatave të rrezikshme në Britaninë e Madhe.

Nga sulmi mbetën të vrarë katër pesona dhe u plagosën 20 të tjerë. Sulmi tronditi jo vetëm Londrën po të gjithë botën perëndimore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del foto e parë e të dyshuarit të sulmit terrorist në Londër, shkon në 4 numri i viktimave (Pamje të rënda)
Siri, dhjetëra civilë të vrarë nga sulmi ajror i SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.010105133056641
array(1) { ["section"]=> string(49) "ne-foto-autori-i-sulmit-terrorist-ne-londer-72820" }