Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

‘Në familjen e Ëngjëllushit po kthehet shpresa tek e nesërmja’, Rama publikon VIDEON

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e historisë së një familje në fshatin Sovjan të Korçës.

Rama ka vizituar këtë familje me 5 fëmijë, e cila jeton në kushte të vështira ekonomike.

Dy vajzave të mëdha të familjes të cilat kishin mbaruar gjimnazin iu ofrua një kurs profesional, njëra për parukeri dhe tjetra për kuzhinë.

Gjithashtu edhe Ëngjellushi, kryefamiljari u punësua në një firmë ndërtimi.

Nëpërmjet videos, Rama bën me dije se edhe banesa e kësaj familje tashmë është në ndërtim e sipër.

“Mirëmëngjes, dhe me familjen e Ëngjëllushit, ku po kthehet shpresa tek e nesërmja, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img