Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Në emër të jetës së tij”, komentatori i njohur preket nga sëmundja e rëndë, djali bën apelin prekës për ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komentatori dhe gazetari i mirënjohur vlonjat, Moisi Dalipaj bën apel për ndihmë.

Djali i tij Fatos Dalipaj bën thirrje për ndihnë për ndërhyrjen që do të bëjë i ati.

Në një status në rrjetin social Facebook ai ka njoftuar se komentatori me më tepër se 40 vjet në mikrofon që i ka përkushtuar jetën sportit, tani ka nevojë për ndihmë dhe kontribut nga kushdo.

“Të dashur miq,

Do dëshironim si familje të mos e shkruanim kurrë këtë status por në këto ditë të vështira na duhet mbështetja juaj.

Babai im i mirë dhe mbi të gjitha komentatori i zellshëm Moisi Dalipaj është diagnostikuar me një semumdje të rëndë! Si pasojë e së cilës i duhet të kryejë një ndërhyrje tejet të komplikuar e një rrugëtim jo të lehtë që të sigurojë vazhdimësinë e shendetit të tij. Moisiu është ai që na ka falur vetëm optimizëm dhe po vazhdon e bën edhe në këto momente shumë të vështira për të. Ndaj sot perulsisht dhe me shume mirnjohje kerkojme mundesine per perballimin e ksaj nderhyrje urgjente dhe jetike per babin tim

Kerkojme ndihmen tuaj dhe te gjithkujt ne emer te jetes dhe shendetit te Moisi Dalipit, nese mundeni.

Faleminderit paraprakisht,

Familja Dalipaj.

Nr. i llogarise:001510399

Raiffeisen Bank

IBAN: AL84202210050000000001510399

AL 48202110440000000010510399

Sëift: SGSBALTX

Emri: Moisi Fuat Dalipaj

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img