Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në Elbasan ngrijnë rrugët dhe trotuaret, 31 qytetarë pësojnë fraktura të rënda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4e8b64a4f282bb862bd981c7c5606a8d

Kushtet e jashtëzakonshme atmosferike të ditëve të fundit, kanë sjellë ngricë dhe akull në rrugët e vendit duke vështirësuar kalimin e qytetarëve.

Për pasojë, në qytetin e Elbasanit, 31 persona kanë pësuar fraktura të rënda gjatë 24 orëve të fundit, 4 prej të cilëve janë nisur në spitalin e Traumës.

Pas marrjes së ndihmës së parë, disa nga qytetarët po vazhdojnë të marrin mjekim në shtëpi.

Bashkia e Elbasanit u ka bërë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdeshëm dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Si rrallë herë në këto dekadat e fundit, rreth 95% e territorit të vendit mëngjesin e së dielës është zgjuar i mbuluar nga dëbora.

Sinoptikanët bëjnë me dije se kushtet e pazakonta të motit me vlera negative do të vazhdojnë deri ditën e premte.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img