Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

‘Ne do jemi forcë përcaktuese, do imponojmë ndryshimin’, Bylykbashi ia përsërit Patozit: Nëse merr një mandat eja bashkohu!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a6c1ec20464e221d9333849b2dc99132

Kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi tha qartazi planin dhe qëllimin e tij për zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit 2021.

Ai tha sot në “Open” se synojnë që të jenë forcë përcaktuese në zgjedhjet e ardhshme dhe të imponojnë ndryshimin me ligj.

Nga ana tjetër, përfaqësuesi i PD-së, Oerd Bylykbashi i përsëriti sërish ftesën për t’ju bashkuar PD-së.

Patozi: Ne ndryshojmë nga Nisma thurje. Këta thonë ne do të qendrojmë në opozitë, ndërsa ne vijmë me qëllime të tjera. Nëse na bie ëpr të qenë në opozitë, do të qendrojmë në opozitë. Por ne synojmë të jemi forcë përcaktuese në qeverinë e ardhshme, por duke imponuar. Pra partia Bindja Demokratike, nëse populli do ta mbështesë, do të thotë që ne do t’i imponohemi me kushtet tona që ndryshimi të nisë me ligj. Disa reforma duhen bërë.

Bylykbashi: Nëse fiton një mandat je i ftuar të vish të na bashkohesh. Ramën nuk ka burr nëne që ta ndryshojë në këtë trajektore që ka nisur.

Patozi: Juve ju kam parë në bashkëekzistencë paqësore dhe bashkëqeverisje për 6 muaj. Ne do bëjmë detyrën tonë që në 25 prill të dalim në zgjedhje dhe të përfaqësohemi në parlament.  

Më shumë

spot_img
spot_img