Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
spot_img

Në ditën e Pashkëve, Papa Françesku jep mesazhin e fortë: Duhet të përfundojnë konfliktet, i kërkojmë Zotit paqe dhe siguri në këto ditë të vështira

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në ditën e kremtimit të Pashkëve, Papa Fraçesku ka dhënë një mesazh të fortë paqeje duke I kërkuar vendeve në konflikt të gjejnë një zgjidhje.

Papa gjithashtu nuk le pa falenderuar dhe të gjithë ata persona që kanë mbështetur sirianët në këto ditë të vështira.

“Falenderojmë të gjithë ata që mbështesin. Ata që strehojnë pikërisht ata që janë larguar nga vendet me konflikt, kryesisht sirianët. Duke qenë kështu edhe toka e bashkëjetese për të gjithë ata që duken se kanë më pak fat se ne dhe jetojnë mes konfliktit.

Të gjithë njerëzit tani po jetojnë në kushte të vështira. Kemi parë luftë. Të gjitha palët e përfshira duhet patjetër të përfundojnë konfliktin. I kërkojmë Zotit paqe dhe siguri në këto ditë të vështira. Të jetojmë pranë njëri-tjetrit në paqe. Të gjitha vendet që kanë një konflikt të gjejnë rrugën e paqes. Të gjitha familjet që kanë të afërmit e tyre në spitale të gjejnë shërim. Për të marrë parasysh dhënien fund të terrorizmit. Vazhdojën përpjekjet për të gjetur zgjidhje paqësore, edhe për faktin që jeta është e shenjtë. Urojmë për një botë më të mirë. Të hiqen kufizimet, të jetojmë lirisht,” tha Papa Françesku në mesazhin e tij.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img