Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Në ditën e 60-vjetorit të martesës së tyre, burri dhe gruaja vdesin disa orë larg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

94acf351766d1223364fbffa0b47da35

Ata u larguan brenda disa orësh nga njëri-tjetri në 60 vjetorin e martesës së tyre.

Ai, i sëmurë nga Covid, pa kushtet e tij shëndetësore të përkeqësohen papritmas pasi u shtrua në spital, ndërsa ajo vdiq disa orë pas lajmit për vdekjen e burrit të saj, në shtëpi.

Vincenzo Giovinazzo, 90 vjeç, me origjinë nga Bari, ish minator në Belgjikë që i mbijetoi shembjes së minierës ku punoi dhe ku u burgos dhe gruaja e tij Italia Bramucci, 85 vjeç, me origjinë nga Fano (Pesaro), pas një jete të përbashkët dhe katër vajzave, tani po pushojnë së bashku.

Ai kishte qenë mysafir në shtëpinë e pensioneve të San Giuseppe di Quattro Castella për rreth një vit, pasi patologjitë që jeta në minierë kishte ndikuar në shëndetin e tij ishin përkeqësuar deri në atë pikë sa nuk e lejonin të jetonte i pavarur. Në periudhën e fundit, gjendja e tij fizike ishte përkeqësuar më tej. Ditët e para të vitit ishte e nevojshme të shtrohesh në spital. Më 3 janar, familja u njoftua për pozitivitetin ndaj Covid. Për fat të keq, menjëherë pas mbërritjes dhe shtrimit në spital zemra e tij pushoi, shkruajnë mediat italiane

Lajmi u dha nga vajzat për gruan e tij Italia, në të njëjtën mbrëmje. Disa orë më vonë, ajo u nda nga jeta gjithashtu, teksa ishte në gjumë.

Një datë që ka qenë gjithmonë e rëndësishme për Vincenzo dhe Italinë: është dita e përvjetorit të martesës së tyre. Dhe në atë datë të festuar për një jetë, ata e lanë së bashku këtë dimension tokësor. Ata ikën bashkë nga kjo jetë pikërisht në ditën që ishin bashkuar sëbashku në martesë për të krijuar një familje.

Vincenzo dhe Italia jetonin në Reggio, në rrethin Santa Croce të Italisë.

Më shumë

spot_img
spot_img