Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Në çadër që pas tërmetit, banori i ankohet Berishës: Amerikani të ha të gjallë, ty të shpallën non-grata, ndërsa Sadamin e vranë por s’i gjetën armë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vizituar këtë të martë familjen e Martin Jakut në Bubq, banesa e të cilit u shkatërrua nga tërmeti i nëntori, ndërsa tani jeton ende në një çdër të vendosur në oborrin e banesës së tij.

Pasi u ankua për kushtet e vështira ku po jeton, banori nuk fshehu admirimin e thellë për kryedemokratin Berisha për të cilin tha se “ka burrni”.

Duke folur për “non gratën” e Berishës nga SHBA-të, qytetari nuk kurseu akuzat për SHBA dhe George Soros.

“Më thanë: Ke ngrënë bukë me Sali Berishën 8 vjet. I thashë unë nuk i ha presionet. Mos të kishte dhënë turku çadra, do ta kisha ndërtuar vetë me plastmas. Kryeministri mçifet, ti ke burrni, je i zgjuar. Sa për non gratat, nuk të mbrojmë mbron veten se Amerikani nuk të fal shkoi në Afganistan për armë bërthamore, vrau Sadam Hysenin dhe nuk gjeti armë. Amerikani të ha të gjallë, aty e kishte Sali Berishën 8 vjet në pushtet. Ata janë gjeneralë të George Sorosit, unë vërtet katunar jam por marr vesh”, i tha banori-Berishës.

Më shumë
spot_img
spot_img