Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Në burg për 22 vite, amerikani fiton lirinë dhe pafajësinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 44-vjeçar amerikan fitoi lirinë pas 22 viteve burg për një vrasje që ai nuk e kishte kryer.

John Miller u lirua ditën e djeshme nga Burgu i Pensilvanisë, pasi një dëshmitar kyç shfajësoi të dënuarin për grabitjen fatale të 1996 ku mbeti i vrarë një person.

David Ëilliams ndryshoi dëshminë e 22 viteve më parë në gjyq duke pranuar se e kishte vrarë ai Anthony Mullen, jo John. Në seancën e fundit të 1 korrikut ai pranoi se e akuzoi shokun e tij John për shkak se nuk kishin marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin.

Miller u lirua nga autoritetet dhe u mirëprit me emocione nga familjarët e tij. Ai kishte qëndruar në burg për 22 vite. Gjykata e kishte dënuar me burgim të përjetshëm dhe i kishte refuzuar kërkesën për apel 10 herë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img