Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Në Australi festohet dita e të korrave shqiptare

Lajme të ngjashëm

Australia është veshur kuqezi, pasi në kopshtet e Mbretëreshës Shepparton është organizuar festivali i përvitshëm i të korrave shqiptare.

Festivali i Korrjeve Shqiptare ishte një ditë për të festuar gjithçka shqiptare. Një bandë dhe një DJ argëtuan turmën, ndërsa tre grupe të ndryshme vallëzimi performuan valle tradicionale gjatë gjithë ditës.

Po ashtu kishte dhe ushqime tradicionale si, byrek, baklava, turshi të gatuara nga një ekip vullnetarësh.

Më shumë