Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Në arrati prej disa vitesh, arrestohet një ndër “bosët” e rrezikshëm të “Ndranghetës” në Barcelonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4684f37333211f7256327590bb61fdb7

Policia spanjolle “Guardia Civile” ka vënë në pranga një nga drejtuesit më të kërkuar të mafias kalabreze, Ndragheta.

Mediat e huaja bëjnë me dije se ka rënë në pranga shteasi G.R., 34-vjeçar, i cili është kapur në një treg të madh në Barcelonë.

“Ai ishte në arrati që prej disa vitesh dhe ishte i kërkuar në Itali për trafik droge, pastrim parash dhe si pjesë e një organizate mafioze”, theksoi policia në një komunikatë.

34-vjeçari dyshohet si një nga më të rëndësishmit të mafias kalabreze, që njihet ndryshe si “Ndrangehta”.

Ky arrestim i kryer nga Njësia Operative Qendrore (UCO), është pjesë e iniciativës së koordinuar me EUROPOL përmes projektit ITOC mbi krimin e organizuar italian dhe kundër ‘Ndranghetas’.

Më shumë

spot_img
spot_img