Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Në aksin Bogë-Theth dëbora shkon mbi 1 metër, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore!

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në aksin Bogë-Theth, dendësia e dëborës ka arritur mbi  1 metër dhe për këtë po punohet për pastrimin e rrugës me borëpastruese dhe mjete të tjera.

ARRSH iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të tregojnë kujdes, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

“Në Bogë-Theth po punohet për pastrimin e rrugës me borëpastruese dhe mjete të tjera. Dendësia e dëborës është mbi metër. Aksi është i hapur për qarkullimin.Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”, thuhet në njoftimin e ARRSH.


Më shumë