Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Në ’90-ën bënte krime hapur”, Petro Koçi: Sali Berisha është njeri i dhunës, mund të marrë me forcë selinë e PD-së

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Petro Koçi deklaroi sot se ajo që po ndodh në PD “është një luftë e hapur për hipotekën e partisë.

“Ajo që po ndodh në PD, është një kacafytje për pronën”, tha Petro Koçi.

Ai u shpreh në emisionin “Zona Zero” se ish-kryeministri Berisha është i prirur të bëjë çdo gjë për të arritur qëllimin e tij, duke e akuzuar këtë të fundit për krime, që sipas tij në vitet ’90 i bënte hapur, por tashmë shteti është në një stad tjetër dhe nuk e lejon më një gjë të tillë. 

“Berisha i bën të gjitha, por nuk bën dot atë që bënte në vitet 1990. Atëherë bënte edhe krime hapur, por tashmë nuk i bën dot. Sot Shqipëria është në një stad tjetër. Sali Berisha është një person i dhunës dhe për qëllimin justifikon çdo mjet. Tashmë nuk ka hapësirë veprimi. Mund të sulmojë edhe selinë e tij, ta marrë me force.Nuk mund të ndodhë më ajo që ndodhi pas vitit 1997”, u shpreh deputeti Koçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img