Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

“Në 25 prill çoni Ilir Metën në shtëpi”, Rama me tone të ashpra: Boll më! Meta është turpi më i madh që mund të ketë Shqipëria, i ka lëshuar pëllumbat e sorrat bashkë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur me tonë të ashpra kundër presidentit Meta, për të cilin tha se është turpi më i madh që mund të ketë Shqiëpria.

Ai bëri thirrje që të mos votohet LSI-ja, pasi ksudho që voton Ilir Metën, turpëron veten dhe familjen e tij.

“A ia vlen që t’i rrisësh vetes taksën që të çosh Lulin të flejë në kryenministri. Po Luli aty është, ka dy shtëpi, një pas kryeministrisë, një më andej, ka një shtëpi tjetër andej nga plazhi. Ka shtëpinë e Saliut ku shkon vdes, ka shtëpinë e Likes ku shkon ha ndonjë shpullë kur sillet keq. Të gjithë duhet të votoni për Partinë Socialiste. Kini parsysh që nuk është Luli, se me Lulin rregullohemi, ia gjejmë një vend për të fjetur. Të mendosh për fëmijët, është të mendosh edhe për vajzën e Ilir Metës, që i lutet babait “mos pi por kthehu në shtëpi”. Në 25 prill, çoni në shtëpi Ilir Metën. Ilir Meta është turpi më i madh që Shqipëria mund të ketë aty në krye dhe turp kush voton Ilir Metën. Turpëron veten, familjen, prindërit, të gjallë dhe të vdekur në shtëpinë e tij. Boll se nuk është Shqiëpria e një njeriu që ka ikur dhe i ka lëshuar pëllumba e sorra bashkë”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img