Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

“Në 25 korrik kthehem në aktiv në politikë”, Meta zbulon pse nuk dha dorëheqjen pas fitores së Ramës: Isha i tensionuar, plani im ishte…

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Jap dorëhqjen nëse Rama merr 71 mandate në 25 Prill”. Kjo ishte deklarata e Presidentit Ilir Meta para zgjedhjeve të pak muajve më parë, por pavarësisht deklaratës, Meta nuk e mbajti fjalën.

Mbrëmjen e sotme në Syri Tv ai zbuloi edhe arsyet se pse nuk e dha dorëheqjen. Meta u shpreh se para 25 Prillit kishte qenë i tensionuar dhe ka patur detyrë të evitojë çdo gjakderdhje në popull.

Për këtë cështje duhet të dini dicka, unë kam qenë realisht i tensionuar deri në 25 Prill. Kam qenë pasqyra ku të gjithë gënjeshtarët e dinin se ç’janë. Kam pasur detyrë të evitoj cdo gjakderdhje të popullit dhe të ketë një parlament me opozitë. Kurrë nuk e kam menduar se opozita do merrte më pak se 80 mandate. Ajo që kuptoi Ilir Meta në 26 prill ishte që Shqipëria kishte pasur vetëm një kandidat për kryeministër ndërsa tjetri ishte për t’u rizgjedhur në krye të PD. Plani im ishte të bëja edhe një mandat tjetër si President, të rregulloja disa gjëra. Në 25 korrik unë do të jem sërish aktiv në politikë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img