Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Në 24 orë, Policia e Tiranë kontrollon 443 shoferë, 25 në komisariat, 2 të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 24 orëve të fundit nga Policia e Tiranës janë proceduar penalisht 16 shtetas, nga të cilët 2 shtetas janë arrestuar, 13 shtetas janë proceduar në gjëndje të lirë dhe 1 shtetas është shpallur në kërkim.

Janë arrestuar shtetasit :

– E. Gj., 41 vjeç, banues në Tiranë, pasi në Linzë u kap duke drejtuar në gjëndje të dehur mjetin tip “Benz”.

– Xh. K., 24 vjeç, pasi në aksin rrugorë Tiranë-Dajt, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “BMË”.

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme kanë vijuar në gjithë juridiksionin e D.V.P. Tiranë pikat e kontrollit statike dhe të lëvizshme, ku gjatë të cilave :

– janë kontrolluar dhe verifikuar 443 persona

– janë kontrolluar 279 mjete

– janë shoqëruar 25 persona në Komisariatet e Tiranës për verifikim

Gjithashtu janë plotësuar 3 kërkesë padi për Urdhërmbrojtje të menjëherëshme.

Gjatë monitorimit dhe kontrollit të rrugëve urbane dhe interurbane të kryeqytetit, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë janë vendosur 119 masa administrative, bën me dije Policia e Tiranës.

Më shumë

spot_img