Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

“Në 23 vite kam qenë në Shqipëri vetëm 20 ditë”, Kokalari krahë Berishës: PD është marrë peng nga socialistët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kryeministri Slai Berisha po zhvillon “Foltoren” në Vlorë, ku fjalën e ka mbajtur edhe aktivistja shqiptare në Amerikë Evi Kokalari.

Kokalari u shpreh se Partia Demokratike është marrë penga nga PS dhe se Lulim Basha duhet të jetë ish-kreu u PD.

Ndër të tjera u shpreh se Basha nuk ka arritur të ketë një bazë duke u shprehur se atij i ka ngelur vetëm logo eedhe vula e PD.

“Unë kam ardhur vetëm për juve në Shqipëri. Në 23 vitet e fundit kam qenë në Shqipëri vetëm 20 ditë fatkeqësisht dhe kam ardhur vetëm tju flas ju direkt sepse PD është në krizë. Unë jam amerikane po jam e lindur dhe e rritur në Tiranë.

Kushëria Musine Kokalari luftoi që të kishte një opozit shqiptre dhe fati i saj ishte aspak i mirë dhe mua më vjen keq që pas keq vitesh Shqipëria është ende në atë pikë. Është marrë peng nga socialistët dhe ne nuk kemi  aspak opozitë në Shqipëri. Basha duhet të jetë ish kreu i PD.

Nuk është problem te paaftësia ai nuk ka mundur të këtë bazën me vete. Nuk mund të jetë i shitur.  Mua më vjen cuditi që Berisha kudo që shkon ka një bazë të fortë dhe kjo është e vetmja gjë që do e shpëtoj PD” tha ajo ndë të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img