Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në 12 prill, ja çfarë deklaroi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama për Donald Trump në intervistë për CNN

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f5a67722c47a34e1e791e05f1a6d352b

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në 12 prill 2016 në një intervistë për CNN u tregua I ashpër me Donald Trump, i cili, është duke fituar zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Në një intervistë për gazetarin e njohur të CNN, Richard Quest, Rama tha se deklaratat që dëgjohen kohët e fundit nga Trump janë frikësuese.

Gazetari i tërhoqi vëmendjen duke i treguar se kishte dalë nga gjuha e zakonshme diplomatike për të folur për zgjedhjet e një vendi tjetër.  Por Rama u përgjigj se nuk po flet për zgjedhjet e një vendi tjetër por po përsërit atë që kanë thënë edhe zyrtarë të tjerë të BE. Dhe kur pyetet nëse Rama do të ndihej i frikësuar nëse fitonte Trump, Rama iu përgjigj se zgjedhja e Trump është më së pari kërcënim për SHBA.

Ndiq DIREKT numërimin e votave në SHBA

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img