Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndryshon vendi i mbajtjes së mbledhjes së qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Më 26 nëntor do të mbahet mbledhja e ardhshme mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. Kjo do të jetë mbledhja e shtatë mes dy qeverive.

Mbledhja e ardhshme e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës do të mbahet në qytetin e Elbasanit dhe jo në Durrës ashtu si ishte bërë me dije më herët.

Ka qenë ministrja e Jashtme Olta Xhacka e cila një muaj më parë njoftoi se mbledhja ishte parashikuar bëhet javën e fundit të nëntorit në Durrës.

Ajo tha se në këtë mbledhje do të bëhet një rikalim i 86 marrëveshjeve të lidhura deri më tani mes dy vendeve dhe të fokusohemi në fushat e tjera të bashkëpunimit. Xhaçka tha se të ngrihet një grup pune për zbatimin e marrëveshjeve në fuqi dhe përpilimin e planeve për marrëveshjet e reja që do të bëhen në të ardhmen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img