Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ndryshon ndarja e mandateve në rang kombëtar, PSD e Tom Doshit i “rrëmben” deputetin Partisë Demokratike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialdemokrate i ka marrë një mandat deputeti Partisë Demokratike në qarkun e Shkodrës.

Sipas përditësimeve të fundit nga KQZ, PSd ka arritur deri më tani të fitojë 2 deputetë falë 12857 votave të marra në zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërkohë PD zbret në 5 deputetë, ndërsa PS dhe LSI kanë respektivisht 3 dhe 1 mandate.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img