Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndryshon masa, Apeli liron nga qelia dy kontrollorët e Rinasi, vendimi për Flora Ndrecën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën për tre kontrollorët e Rinasit.

Bëhet me dijes se Gjykata ka ndryshuar masësn për Muhin Mezinin, Armando Fezgën dhe Flora Ndreca.

Mësohet se Gjykata ka vendosur “arrest shtëpie” për Muhin Mezinin dhe Armando Fezgën, ndërsa “detyrim paraqitje” për Flora Ndrecën.

Kujtojmë që kontrollorët e Rinasit akuzohen për “shpërdorim detyre”. Këta kontrollorë, së bashku me më shumë se 60 kolegë të tjerë shpallën paaftësi të përkohshme për shkak të stresit që iu ishte krijuar nga ulja e pagave, duke bllokuar aeroportin e Rinasit për më shumë se 24 orë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img