Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndryshon ligji për emigrantët në Gjermani, të rinjtë e integruar mund të qëndrojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f83e25d17e1f6e7de30e6a2408f84ecc

Të rinjtë dhe adoleshentët që kanë jetuar për të paktën 4 vite në Gjermani pa ndërprerje do të mund të jetojnë atje. Ky është ndryshimi i ligjit për emigrantët votuar nga Parlamenti gjerman. Duket se historia e vajzës që qante para kancelares Angela Merkel i ka prekur të gjithë.

Ministri për Politikat e Emigrimit në Gjermani Aydan Oezoguz tha se nuk e njihte personalisht vajzën, por nga ana tjetër komentoi se ajo fliste rrjedhshëm gjermanisht, raporton ‘’ANSA”.

“Pikërisht për persona si ajo kemi modifikuar ligjin për t’I dhënë këtu te ne një perspektivë të rinjve që janë integruar”, tha Oezoguz.

 

LEXO EDHE:MERKEL BEN TE QAJE NJE VAJZE DHE PASTAJ E NGUSHELLON (VIDEO)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img