Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ndryshon CERTIFIKATA E VAKSINIMIT, ja çfarë duhet të bëni nëse e keni shkarkuar përpara datës 15 shtator

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Njohja e Certifikatës së Vaksnimit nga Bashkimi Europian ka detyruar autoritetet të ndryshojnë kodin “QR” të këtij dokumenti në e-Albania, pasi ky kod është formatuar dhe firmosur elektronikisht sipas standardeve të BE-së.

Për këtë arsye, certifikatat e vaksinimit të shkarkuara përpara datës 15 shtator nuk janë më të vlefshme.

E-albania njofton se duhet ta shkarkoni sërish dokumentin, dhe më pas ta ruani atë për ta përdorur në rastet kur ju nevojitet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img