Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndryshimi i kreut të PSD, reagon Tom Doshi: Unë jam kryetari, vendimi merr formë të prerë pas 4 ditësh (Tregon pse u vendos Ëngjëll Bejtja)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

62ce1e894d0f28e845ef0e025a9b4009

Komisioni Qendrir i Zgjedhjeve pranoi regjistrimin e PSD-së për në zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit me kryetar Ëngjëll Bejtjan.

Ndërkohë ka ardhur dhe reagimi i Tom Doshit, i cili në një prononcim për neës24 tha se në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë ai kryetari i Partisë Social Demokrate në listat zgjedhore.

Doshi sqaron se në një mbledhje të strukturave të partisë është votuar që ai të jetë kryetar, por që vendimi në fjalë të marrë formë të prerë edhe në gjykatë duhet pritur data 19 shkurt.

Doshi shton se pas 19 shkurtit, kur vendimi që ai është rikonfirmuar sërish në krye të PSD-së të marrë formë të prerë, do të jetë ai kryetari. Madje zbuloi se do të garojë në katër qarqe, por nuk tha se ku konkretisht. Doshi tha se u vendos kryetar Ëngjëll Bejtja për të mos shkelur afatin e regjistrimit në zgjedhje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img