Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ndryshimet në sekretariatin e Asamblesë së PS, miratohen EMRAT E RINJ, ja kush u përjashtua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme u mbajtën punimet e Asamblesë së Partisë Socialiste, ku një nga pikat më të rëndësishëm ishte ndryshimi i strukturës së sekretariatit ekzekutiv.

Punimet u drejtuan nga Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS, i cili tha se me kërkesë të kryeministrit Rama do të vazhdojnë të jenë sërish pjesë e asamblesë emrat e mëparshëm me përjashtim të Gerta Lubonjës, e cila ka fituar konkursin për tu bërë pjesë e administratës publik.

“Përjashtohet sepse siç e parashikon ligji bie ndesh të jetë njeherësh edhe anëtarësinë e Asamblesë së PS”, tha Balla.  

Po ashtu, janë shtuar edhe dy emra të rinj: Sekretar i Partisë Socialiste në Diasporë, Stefan Çipa dhe Teuta Voda, sekretare për marrëdhëniet ndërkombëtare.

Emrat e tjerë:

Bledi Çuçi, sekretar për çështjet vendore

Blerina Gjylameti, sekretare për koordinimin elektoral

Gramoz Ruçi, anëtar i kryesisë së kuvendit 

Më shumë


spot_img

spot_img