Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ndryshimet në qeveri, Zaev tregon ministrat e rinj të kabinetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas paralajmërimit se do të rikonfiguronte kabinetin e tij qeveritar, ditën e sotme parlamenti maqedonas pas një maratone debati ka votuar për pesë ministrat e rinj.

albsig

Naser Nuredini, u caktua ministër i Ambjentit dhe Planifikimit hapësinor, Goran Milevski u emërua ministër i Vetëqeverisjes Lokale, Sadulla Duraku nga radhët e BDI-së së Ali Ahmetit u caktua ministër për Sistem Politik, Trajan Dimovski u emërua ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë, si dhe Hysni Ismaili u caktua ministër i Kulturës.

Gjatë seancës parlamentare të ditës së sotme ka patur edhe debate të ashpra mes deputetëve opozitarë të VMRO-DPMNE-së dhe deputetëve të LSDM-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img