Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ndryshimet në qeveri, Zaev: Partnerët e koalicionit do të njoftohen për shkarkimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka njoftuar se nuk do të ketë ndryshime në qeveri pa lajmëruar edhe partnerët e koalicionit.

albsig

Zaev theksoi se liderët do të njoftohen paraprakisht për emrat e përfolur që do të shkarkohen.

‘Është e rrugës që si mandatar t’i njoftoj partnerët e koalicionit me lëshimet e konstatuara nga funksionarët e caktuar të cilët do të largohen. Sapo t’i marr vendimet, do t’i them para publikut’, tha kryeministri Zaev.

Lidhur me ritmin e ndryshimeve, Zaev hodhi poshtë akuzat se procesi ka ngecur, duke shtuar se pas zgjedhjeve presidenciale do të bëhen analizat e duhura dhe takimet me liderët. Zaev paralajmëroi takime të reja me partnerët e koalicionit gjatë ditëve në vijim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img