Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Ndryshimet në qeveri, Milva Ekonomi i dorëzon detyrën Frida Krifcës: Bujqësia do të mbetet prioritet në programin e qeverisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ISh-ministrja e bujqësisë, Milva Ekonomi, në përfundim të detyrës së saj, i ka “dorëzuar” vendin ministres së re, Frida Krifcës.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka falenderuar të gjithë bashkëpunëtorët e saj, si dhe e ka uruar ministren e re për detyrën, teksa thotë se sektori i bujqësisë do të mbetet prioritet në programin e qeverisë edhe në vitet në vazhdim.

“Në përfundim të detyrës si Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, përfitoj nga rasti të falenderoj të gjithë punonjësit dhe bashkëpunëtorët e këtij institucioni për angazhimin maksimal përgjatë këtyre muajve. Me urimin për suksese të mëtejshme Fridës dhe ekipit të saj në çuarjen përpara të reformave, sektori i bujqësisë do të mbetet prioritet në programin e qeverisë edhe në vitet në vazhdim”, shkruan Ekonomi.

Kujtojmë se kryeministri Rama vendosi që Ekonomi të drejtojë Ministrinë për Standardet e Shërbimeve, e krijuar këtë vit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img