Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Ndryshimet në Qeveri, Balla: Disa ministra e prisnin shkarkimin (TREGON ARSYEN E VËRTETË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri 2 i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka treguar mbrëmjen e sotme se ndryshimi i gjysmës së ministrave të kabinetit qeveritar nuk ka qenë i rastësishëm.

albsig

spring

I ftuar në emisionin Open, përballë një paneli gazetarësh, Balla ka thënë se një pjesë e ministrave e dinin që do shkarkoheshin pasi nga analiza e bërë më herët kishin rënie në punën e tyre.

“Kemi bërë një analizë në korrik dhe një pjesë e kolegëve e dinin që kishin një rënie në punën e tyre”, u shpreh Taulant Balla, ndërkohë që tregoi dhe arsyen tjetër që solli shkarkimin e ministarve.

“Arsyeja e vërtetë buron nga një qasje e re që erdhi edhe nga protesta e studentëve. E lexuam drejt atë protestë. E kuptuam që disa gjera duheshin bërë më parë”, shtoi numri 2 i PS.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img