Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

‘Ndryshimet në Kodin Zgjedhor’, ja kush janë deputetët që kanë votuar PRO dhe KUNDËR projektligjit (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është votuar Kuvend dhe janë miratuar me 97 vota pro, ndryshimet shtesë në Kodin Zgjedhor, për formulën e koalicioneve, listave dhe pragun zgjedhor i cili nga 3% shkoi në 1%.

Mirëpo kush janë deputetët që kanë votuar pro, kundër apo abstenim për miratimin e këtij projektligji?

Bie në sy vota kundër e Adriatik Alimadhit, Fatjona Dhimitrit, Gjetan Gjetanit, Ralf Gjonit apo Kujtim Gjuzit, të cilët e kanë shprehur dhe më herët votën e tyre kundër.

Edhe Korab Lita, Lefter Maliqi, Myslim Murrizi, Artur Roshi, Zef Shtjefni dhe Halit Valteri kanë votuar kundër. Ky i fundit pati dhe një konfrontim jashtë parlamentit me deputetin e PS, Damian Gjiknuri.

Më poshtë janë dhe votat për secilin deputet që ka qenë i pranishëm ditën e sotme në Kuvend:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img